Beiratkozás az általános iskola első osztályába

2022. április 6-án (szerdán) megnyílik a KRÉTA elektronikus beiratkozási felülete (BÁI), amellyel a szülők előzetesen beküldhetik gyermekeik adatait az általános iskolába. A felület eléréséhez szükséges linket ITT érhetik el.

A korábbi éveknek megfelelően a szülő/törvényes képviselő csak egy általános iskolába nyújthatja be gyermeke jelentkezését.

Az általános iskola első évfolyamára történő beiratkozáskor be kell mutatni a gyermek nevére kiállított személyazonosságot igazoló hatósági igazolványokat, lakcímkártyát.  Fentiek miatt a személyes megjelenés a beiratkozás folyamata során kötelező.

A személyes beiratkozás napjai:

2022. április 21-22. (csütörtök és péntek) 8.00-19.00 óráig

Az előzetes online jelentkezés hatására várhatóan gyors és gördülékeny ügyintézés valósulhat meg a személyes beiratkozáskor. Kérjük, hogy az adatok kitöltésénél figyeljenek arra, hogy mindenhol a hatósági igazolványoknak megfelelő teljes nevet és pontos lakcím adatokat írják be, a rendszer csak így tudja azonosítani a gyermeket!

Felhívás tanköteles gyermekek iskolai beíratására