Tanév rendje 2021/2022

Programok havonkénti lebontásban (ez egy tervezet, a járványhelyzet következtében módosulhat)

Szeptember

Szept. 1. 800Tanévnyitó ünnepély (4 osztályfőnöki óra)
 Tankönyvosztás külön kiírás szerint
Szept. 1. 1700Szülői értekezlet az első osztályosoknál (tankönyvosztás)
Szept.2. 1730Szülői választmány értekezlete
Szept. 6.Érettségi vizsgák jelentkezési határideje
Szept 6. 1700Alsós szülői értekezlet
Szept. 7. 1730Felsős szülői értekezletek, Bemutatkozó szülői értekezletek az 5. évfolyamon 17 óra
Szept. 8. 1700Tájékoztató az érettségiről a 12. évfolyamon
Szept. 8. 1730Gimnáziumi szülői értekezletek, Bemutatkozó szülői értekezletek az 9. évfolyamon 17 óra
Szept. 17.OKTV jelentkezési határidő
Szept. 18.Sport igazolások leadása (5-12. évf.)
Szept. 20. – Okt.11.Pályaválasztást megalapozó mérés
Szept 24.Magyar Diáksport Napja
 Alsó tagozat: rajzverseny

Október

Okt. 4-5.Osztályozó vizsgák (előrehozott érettségi vizsga)
Okt. 4-8.Közösségi szolgálat 10.a
Okt. 6.Megemlékezés (Aradi vértanúk)
Okt.Nárcisz ültetés a Királyhágó téren
Okt. 17-22.Nemzetiségi tábor (9.a)
Okt. 8 – 15.Schulbrücke Europa
Okt. 11-15.Közösségi szolgálat 10.b
Okt. 13. 1700Szülői értekezlet a nyolcadik osztályban a beiskolázásról
Okt. 14.Tanításnélküli munkanap: Pályaorientációs nap 1-4. óra Mazsolaavatás 5-6. óra  
Okt. 15-28.Írásbeli érettségi vizsgák
Okt. 22.Alsó tagozat: művészeti nap
Okt. 22.Ünnepély
Okt. 23-Nov 1.Őszi szünet
(Szünet előtti utolsó tanítási nap október 22. szünet utáni első tanítási nap november 2.)

November

Nov. 1 – Nov. 6.Europa Projekttage Tábor
Nov. 8.Érettségi dolgozatok megtekintése
Nov. 8. 1730Külsős szülői értekezlet a felvételiről
Nov. 11. 1700Márton napi lampionos felvonulás
Nov. 11- jan. 12.DSD szóbeli vizsgák
Nov. 15-16. 1700-1830Fogadó óra (online)
Nov. 17. 1730Külsős szülői értekezlet a felvételiről
Nov. 22-26.Szóbeli érettségi vizsgák
Nov. 24.DSD vizsgák írásbelije
Nov.Nyílt nap a gimnáziumban (2 nap, órarend függő)
Nov.Színházlátogatás: RAM és MOM

December

Dec. 6.Mikulás ünnepség az alsó tagozatosoknak (2. órában)
Dec. 7.Advent Bécsben (9.n)
Dec. 9.Központi felvételi jelentkezési határidő
Dec. 10.Luca-napi vásár
Dec 11. szombatTanításnélküli munkanap
Dec. 16. 5-6. óraNeolatin karácsony
Dec.Karácsonyi koncert (Szent Imre Gimn.)
Dec. 21. 800-1200Osztályok karácsonya, gimnázium: koncert
Dec 22. – jan. 2.Téli szünet
Szünet előtti utolsó tanítási nap dec. 21. Szünet utáni első tanítási nap január 3. hétfő

Január

Január 15.Szalagavató bál
Jan. 17-20.Féléves osztályozó vizsgák
Jan. 19.Németek kitelepítésének emléknapja
Jan. 22. 1000Központi írásbeli felvételi vizsgák
Jan.21.Félévi osztályozó értekezletek
(Tanítás nélküli munkanap)
Jan. 23-29.Sítábor
Jan. 23-28.Regényismereti verseny
Jan. 27. 1700Tájékoztató az előrehozott érettségiről
Jan. 27. 1400Központi írásbeli felvételi vizsgák (pót)
Jan. 28.Félévi értesítők kiosztása (péntek 1. óra)
Jan.JDI Disputa verseny
Jan. 11.- április 23NETFIT mérés
Jan. 31. 1400Félévi tantestületi értekezlet (7 rövidített óra)
Jan.31. 1730Szülői választmány értekezlete

Február

Febr. 1. 1700Alsós szülői értekezlet
Febr. 2. 1700Felsős szülői értekezlet
Febr. 3. 1700Gimnáziumi szülői értekezlet
Febr. 11.Farsang /alsó tagozat/
Febr. 11. 1700-2000Farsang /felső tagozat/
Febr. 15.Nyolcadikos jelentkezési határidő
Febr. 15.Érettségi jelentkezési határidő
Febr.Alapítványi bál
Febr. 21-22.Magyar, történelem próbaérettségi 12. évfolyam
Febr. 22-Márc. 11.Gimnáziumi szóbeli felvételik
Febr. 24.Nyílt nap az alsó tagozaton
Febr. 25.Kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja
 Alsó tagozat: Cirkusz látogatás

Március

Márc. 7-11Pénz7
Márc.Felvételi pótnap
Márc. 10.Nyílt nap az alsó tagozaton
Márc. 11.Ünnepély
Márc. 11.Matematika próbaérettségi
1-4 óra dolgozatírás, 5-6. óra tanítás
Márc. 26.Digitális munkarend/Jelenléti tanítás
Ápr. 4-8.Digitális Témahét

Április

Ápr. 13.Háromnegyedévi értékelés
Ápr. 13.Holokauszt emléknap
Ápr. 13.Alsó tagozat: Húsvéti készülődés
Április14-ápr. 19.Tavaszi szünet(Szünet előtti utolsó tanítási nap: ápr. 13., utáni első: ápr. 20 
Ápr. 20.Nevelési értekezlet (Tanítás nélküli munkanap)
Ápr. 20 – Máj. 31.Kompetencia mérések (Új rend)
Ápr. 25-26. 1700 – 1830Fogadó óra (online)
Ápr.Angliai tanulmányút 2021.
Ápr. 25-29.Fenntarthatósági Témahét Alsó tagozat: Föld-napja projekt
Ápr. 25-27.Osztályozó vizsgák
(12. évfolyam, előrehozott érettségi)
Ápr. 28.Osztályozó értekezletek 12. évf.
Ápr. 29.Anyák napi készülődés
Ápr. 29 1700Ballagás
Ápr.Novella író pályázat, Költészetnapi pályázat

Május

Máj.Német nyelvi tábor a 9.n osztálynak
Máj. 2-6.Gimnáziumi osztálykirándulások
Máj. 2 – 23.Írásbeli érettségi vizsgák
Máj.Német csereprogram (9.a)
Máj.Hegyvidék Olimpia
Máj. 12. (5-6. órától)Neolatin délután
Máj. 19./ Máj. 26.Tamási est
Máj. 23-27.Határtalanul (7. évfolyam)
Máj. 27. 1-2. óra9.b nyelvi írásbeli vizsga
Máj. 28- jún 1.Határtalanul (8. évfolyam)
Máj. 30.Alsó tagozatos szülői értekezlet az erdei iskoláról

Június

Jún.2.Német nyelvi írásbeli alapvizsga
Jún.7- Jún.10.Erdei iskola: alsó tagozat és 6. osztály
Jún. 1. (13 órás)/ Jún7. (5 órás)Neolatin-angol nyelvi alapvizsgák írásbeli
Jún. 2. (13 órás) /Jún 8. (5 órás)Neolatin-angol nyelvi alapvizsga szóbeli
Jún. 4.Nemzeti összetartozás napja
Jún. 7.10.b nyelvi vizsga
Jún. 7- Jún.10.5-Felső tagozat: osztálykirándulások javasolt időpontja
Jún. 8-9.Német nyelvi alapvizsga szóbeli
Jún. 8-10.Osztályozó vizsgák
Jún. 13.Tanításnélküli munkanap: DÖK-nap
Jún. 13-24.Szóbeli érettségi vizsgák
Jún. 14. 14008. osztályosok ballagása
Jún. 15.Osztályozó értekezletek
(Tanítás nélküli munkanap)
Jún. 22. 10:00Tanévzáró ünnepély
Jún. 20-21Iskola kóstolgató
 Gimnáziumi beiratkozás