Tanév rendje 2020/2021

Programok havonkénti lebontásban (ez egy tervezet, a járványhelyzet következtében módosulhat)

Szeptember

Szept. 1. 800Tanévnyitó ünnepély (4 osztályfőnöki óra)
Szept. 1-3Tankönyvosztás a 9.n és 9.ny  1-2., 10-12. évfolyamon
Szept. 1. 1700Szülői értekezlet az első osztályosoknál (tankönyvosztás)
Szept. 7.Érettségi vizsgák jelentkezési határideje
Szept.3. 1730Szülői választmány értekezlete
Szept 7. 1700Alsós szülői értekezlet
Szept. 8. 1730Felsős szülői értekezletek, Bemutatkozó szülői értekezletek az 5. évfolyamon 17 óra
Szept. 9. 1700Tájékoztató az érettségiről a 12. évfolyamon
Szept. 9. 1730Gimnáziumi szülői értekezletek, Bemutatkozó szülői értekezletek az 9. évfolyamon 17 óra
Szept. 18.OKTV jelentkezési határidő
Szept. 18.Sport igazolások leadása (5-12. évf.)

Október 

Okt. 6.Megemlékezés (Aradi vértanúk)
Okt. 5-9.Osztályozó vizsgák (érettségi vizsga)
Okt. 9.Tanítási nap.
Okt. 13. 1700Szülői értekezlet a nyolcadik osztályban a beiskolázásról
Okt. 14.Tűzriadó gyakorlat
Okt. 16-30.Írásbeli érettségi vizsgák
Okt. 21.Ünnepély
Okt. 22.Gimnáziumi tagozaton digitális munkarend, az általános iskolai tagozatokon tantermi oktatás lesz.
Okt.Rajzverseny
Okt. 26-okt.30.Őszi szünet 
(Szünet előtti utolsó tanítási nap október 22. szünet utáni első tanítási nap november 2.)

November

Nov. 9. 800 – 1600Érettségi dolgozatok megtekintése
Nov. 9. 1730Külsős szülői értekezlet a felvételiről   ELMARAD
Nov. 13.Negyedévi értékelések
Nov. 11. 1700Márton napi lampionos felvonulás
Nov. 11.Töklámpás verseny az alsó tagozatosoknak
Nov. 23. 1730Külsős szülői értekezlet a felvételiről  ELMARAD
Nov. 16-17. 1700-1830Fogadó óra
Nov. 17. 14.00-15.30Apáczai Matematika Verseny a nyelvi előkészítő évfolyam számára
Nov. 17.DSD Pilotprüfung
Nov. 23-27.Szóbeli érettségi vizsgák
Nov. 24.DSD vizsga írásbelije
Nov. 25.Angol nyelvi OÁTV iskolai fordulója
Nov.Nyílt nap a gimnáziumban (2 nap, órarend függő)ELMARAD

December

December 1.DePhyma német nyelvű matematika verseny 
Tavaszra Halasztva
Dec. 4.Mikulás ünnepség az alsó tagozatosoknak (2. órában)
Dec. 9.Központi felvételi jelentkezési határidő
Dec. 9-10-11.DSD szóbeli vizsgák
Dec. 11.Luca-napi vásár 
ELMARAD
Dec. 12.Online oktatás, a csütörtöki órarend szerint az 1-4. óra lesz megtartva
Dec.Karácsonyi koncert (Szent Imre Gimn.)

ELMARAD
Dec. 18. 800-1200Osztályok karácsonya, gimnázium: koncert
Dec 19. – jan. 3.Téli szünet
Szünet előtti utolsó tanítási nap dec. 18. Szünet utáni első tanítási nap január 4. hétfő

Január

Jan 9.Szalagavató bál
Jan. 18-21.Féléves osztályozó vizsgák
Jan. 20.Németek kitelepítésének emléknapja
Jan. 23. 1000Központi írásbeli felvételi vizsgák
Jan. 24-30.Sítábor
Jan. 25.Tanítás nélküli munkanap
Jan. 27. 1700Tájékoztató az előrehozott érettségiről
Jan. 28. 1400Központi írásbeli felvételi vizsgák (pót)
Jan. 29.Félévi értesítők
Jan.JDI Disputa verseny
Jan.Alsó tagozat színházi du.

Február

Febr. 1. 1730Szülői választmány értekezlete
Febr. 2. 1700Alsós szülői értekezlet
Febr. 3. 1700Felsős szülői értekezlet
Febr. 4. 1700Gimnáziumi szülői értekezlet
Febr. 12.Farsang /alsó tagozat/
Febr. 12. 1700-2000Farsang /felső tagozat/
Febr. 12.Nyolcadikos jelentkezési határidő
Febr. 15.Érettségi jelentkezési határidő
Febr.Alapítványi bál
Febr. 22-23.Magyar, történelem próbaérettségi 12. évfolyam
Febr. 23 – márc. 12.Gimnáziumi szóbeli felvételik
Febr. 25.Kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja
 Közösségi szolgálat (10. a.)
 Közösségi szolgálat (10.b)

 Március

Márc. 1-5.Pénz7
Márc.Felvételi pótnap
Márc. 12.Ünnepély
Márc. 12.Matematika próbaérettségi
1-4 óra dolgozatírás, 5-6. óra tanítás
Márc. 23-24.Középfokú felvételi eljárás: sorrend módosítás
Márc. 22-26.Digitális Témahét

 Április

Ápr.1-ápr. 6.Tavaszi szünet(Szünet előtti utolsó tanítási nap: márc 31., utáni első: ápr. 7  
Ápr. 14.Háromnegyedévi értékelés
Ápr. 16.Holokauszt emléknap
Ápr. 19.Tanítás nélküli munkanap
Ápr. 19-20. 1700 – 1830Fogadó óra
Ápr. 19-23.Fenntarthatósági Témahét
Ápr.Angliai tanulmányút 2021.
Ápr.Német csereprogram (10.a, 11.a)
Ápr.Portugál csereprogram
Ápr.Francia csereprogram
Ápr. 26-28.Osztályozó vizsgák 
(12. évfolyam, előrehozott érettségi)
Ápr. 29.Osztályozó értekezletek 12. évf.
Ápr. 30.Anyák napi készülődés
Ápr. 30. 1700Ballagás

Május

Máj. 3 – 7.Német nyelvi tábor a 9.n osztálynak
Máj. 3 – 7.Gimnáziumi osztálykirándulások
Máj. 3 – 25.Írásbeli érettségi vizsgák
Máj.Német csereprogram (9.a)
Máj.Hegyvidék Olimpia
Máj. 19.Idegen nyelvi mérés a 6. és 8. évfolyamon
Máj. 10.Pályaorientációs nap (Tanítás nélküli munkanap)
Máj. 21/28. 1700-2000Tamási est
Máj. 31- június 4Határtalanul (7. évfolyam)
Máj. 25-27.Szülői értekezlet az erdei iskoláról
Máj. 26.Országos kompetencia mérés (6., 8., 9.a, 9.b)

Június

Május 31-Június 4.Erdei iskola
Jún. 2.Német nyelvi alapvizsga írásbeli
Jún. 2.Neolatin-angol nyelvi alapvizsgák írásbeli
Jún. 4.Nemzeti összetartozás napja
Jún. 9-10.Német nyelvi alapvizsga szóbeli
Jún. 9/10.Neolatin-angol nyelvi alapvizsga szóbeli
Máj. 31-jún. 4.Felsős osztálykirándulások javasolt időpontja
Jún. 8-10.Osztályozó vizsgák
Jún. 14. 14008. osztályosok ballagása
Jún. 15.Tanítás nélküli munkanap
Jún. 14-25.Szóbeli érettségi vizsgák
Jún. 18. 1700Tanévzáró ünnepély
Jún. 21-22.Iskola kóstolgató
Jún. 22-24.Gimnáziumi beiratkozás