Tanév rendje 2023/2024

Rövidített munkaterv

Programok havonkénti lebontásban (tervezet)

Szeptember

Szept. 1. 800Tanévnyitó ünnepély (4 osztályfőnöki óra)
 Tankönyvosztás külön kiírás szerint
Szept. 4. 1700Szülői értekezlet az első osztályosoknál (tankönyvosztás)
Szept. 5.Érettségi vizsgák jelentkezési határideje
Szept. 7. 1700Szülői választmány értekezlete
Szept. 10-1212.b osztálykirándulás
Szept. 11. 17 00Alsós szülői értekezletek
Szept. 12. 1730Felsős szülői értekezletek, Bemutatkozó szülői értekezletek az 5. évfolyamon 17 óra
Szept. 13. 1700Tájékoztató az érettségiről a 12. évfolyamon
Szept. 13. 1730Gimnáziumi szülői értekezletek, Bemutatkozó szülői értekezletek az 9n, 9ny. évfolyamon 17 óra
Szept. 12.Sport igazolások leadása (5-12. évf.)
Szept 14-16Tankerületi DÖK tábor
Szept. 15.OKTV jelentkezési határidő
Szept. 15.Ötletvalidálási workshop Design Terminálban
Szept 18.MaTalent mérés (5. évfolyam)
Szept. 19. – Okt.11.Pályaválasztást megalapozó mérés
Szept. 22-26.Osztályozó vizsgák (előrehozott érettségi vizsga) Írásbelik: szept 22.  szóbeli. szept 25-26.
Szept. 23.Emléktábla átadás
Szept 29.Magyar Diáksport Napja

Október

Okt.Nárcisz ültetés a Királyhágó téren
Okt. 5.TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP DÖK nap a felsős és a gimnáziumi tagozaton Művészeti nap az alsó tagozaton
Okt. 6.Megemlékezés rádión keresztül a 2. órában (Aradi vértanúk)
Okt. 5 – 14.Német csereprogram (utazás Bad Mergentheim-be)
Okt. 7-12.Olasz csereprogram (utazás Bolognaba)
Okt. 9-10. 1700Szülői értekezlet a nyolcadik osztályban a beiskolázásról
Okt. 13-27.Írásbeli érettségi vizsgák
Okt. 20.Ünnepély
Okt. 26. 1700Külsős szülői értekezlet a beiskolázási rendünkről
Okt. 27.Angol, olasz, francia, portugál fordítási verseny meghirdetése (díjkiosztás nov. 15.)
Okt. 30-Nov 3.Őszi szünet
(Szünet előtti utolsó tanítási nap október 27. szünet utáni első tanítási nap november 6.)

November

Nov. 6. 800 – 1600Érettségi dolgozatok megtekintése
Nov. 9. 1700Márton napi lampionos felvonulás
Nov 9 -17Közösségi szolgálat 10.a
Nov 16-17Közösségi szolgálat 10.b
Nov. 13-14. 1700-1830Fogadó óra (online)
Nov. 13-tólNyílt nap a gimnáziumban (2 nap, órarend függő)
Nov. 16. 1700Külsős szülői értekezlet a felvételiről
Nov. 20-24.Szóbeli érettségi vizsgák
Nov. 23.Tájékoztató az előrehozott érettségi vizsgáról (online): 10.a, 11.b
Nov. 29.DSD írásbeli vizsga
Nov. 30.Központi írásbeli vizsga jelentkezési határidő

December

Dec. 6.Mikulás ünnepség az alsó tagozatosoknak (2. órában)
Dec. 7.Advent Kismartonban
Dec. 11.Karácsonyi koncert (Szent Imre Gimn.) Főpróba: dec. 08.
Dec. 13.Luca-napi vásár
Dec. 15.DÖK-bál a gimnazisták számára
Dec. 18.Neolatin karácsony (5-6. óra)
Dec. 19.Kicsinyek kórusának fellépése a kerületi adventi vásárban
Dec. 21. 800-1200Osztályok karácsonya, gimnázium: koncert
Dec 22. – jan. 5.Téli szünet
Szünet előtti utolsó tanítási nap dec. 21. Szünet utáni első tanítási nap január 8. hétfő

Január

  
Jan. 9.- május 10NETFIT mérés
Jan. 13.Szalagavató bál
Jan. 15-18.Féléves osztályozó vizsgák
Jan. 15-16.9.ny nyelvi vizsga (szóbeli)
Jan. 19.Németek kitelepítésének emléknapja
Jan. 20. 1000Központi írásbeli felvételi vizsgák
Jan.23-24.Rövidített órák: 1-4. óra utána félévi osztályozó értekezletek
Jan. 25.Félévi értesítők kiosztása (csütörtök 1. óra)
Jan. 26.TANÍTÁS LESZ NÉLKÜLI MUNKANAP (tantestületi kirándulás)
Jan. 29. 1400Félévi tantestületi értekezlet (7 rövidített óra)
Jan. 30. 1700Szülői választmány értekezlete
Jan. 30. 1400Központi írásbeli felvételi vizsgák (pót)

Február

Febr. 5. 1700Alsós szülői értekezlet
Febr. 6. 1700Felsős szülői értekezlet
Febr. 6. és 20.Nyílt nap az alsó tagozaton (leendő elsős tanítók)
Febr. 7. 1700Gimnáziumi szülői értekezlet
Febr. 9.Farsang /alsó tagozat/
Febr. 9. 1700-2000Farsang /felső tagozat/
Febr. 12TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP Pályaorientációs nap
Febr. 15-16.Magyar, történelem próbaérettségi 12. évfolyam
Febr. 15.Nyolcadikos jelentkezési határidő
Febr. 15.Érettségi jelentkezési határidő
Febr. 15-22.Francia csereprogram
Febr. 24.Kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja

Március

Márc 12-13.Gimnáziumi szóbeli felvételi: 2 nap; (Gimnáziumban 2 TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP, Alsó tagozat – felső tagozat: TANÍTÁS (pót nap: március 18. 14 órától)
Márc. 05. és 07.Saját nyolcadikosaink szóbeli felvételije
Márc. 04-08.Pénz7
Márc. 04- május 24.Kompetencia mérések
Márc. 11.Matematika próbaérettségi
1-4 óra dolgozatírás, 5. órától tanítás
Márc. 14.Ünnepély  
Márc. 08-15.Német csereprogram (német diákok fogadása)
Márc. 10-15.Olasz csereprogram (olaszországi diákok fogadása)
Márc. 18-19.Írásbeli próba nyelvvizsga
Márc. 20-21.Szóbeli próba nyelvvizsga
Márc. 22-23.Festival d’Italiano (Debrecen)
Márc. 22. – 27.Osztályozó vizsgák (12. évfolyam, előrehozott érettségi)
Márc.27.Húsvéti készülődés (napközi)

Április

Márc.28. – Ápr. 5.Tavaszi szünet (Szünet előtti utolsó tanítási nap: márc.27., utáni első: ápr. 08.
Ápr. 8-12.Digitális Témahét
Ápr. 8-14.Wunderbar Fesztival
Ápr. 11.Költészetnapi pályázat
Ápr. 12.Háromnegyedévi értékelés
Ápr. 16.Holokauszt emléknap
Ápr. 15-16. 1700 – 1830Fogadó óra (online)
Ápr. 15-19Határtalanul (Erdélyi kirándulás: 7. évfolyam)
Ápr. 18-19Általános iskolai beiratkozás
Ápr. 22-26.Természettudományos hét /Fenntarthatósági témahét
Ápr. 22-26.Fenntarthatósági Témahét Alsó tagozat
Ápr. 29.Osztályozó értekezletek 12. évf.
Ápr. 13-21.Angliai tanulmányút 2024.

Május

Máj.2. 1100Ballagás (3 óra tanítás, 4 óra ballagás)
Máj. 3Anyák napi készülődés (napközi)
Máj. 3 – 27.Írásbeli érettségi vizsgák Külön kiírás szerint
Máj. 6-12.Gimnáziumi osztálykirándulások; 10.a, 11.a, 11.b: május 13-17 (2 nap).
Máj. 7-12Német nyelvi tábor a 9.n osztálynak
Máj. (egyeztetés alatt)Német csereprogram (9.a) Német diákok fogadása.
Máj.Hegyvidék Olimpia (5. évfolyam)
Máj. 16./ Máj. 23.Tamási Est
Máj. 15.TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP (GIMNÁZIUM) Nyelvek napja a gimnáziumban Alsó és a felső tagozaton tanítás (1-4 óra?)
Máj. 27.9.b írásbeli vizsga (neolatin nyelvek) (1-2. óra utána órarend szerinti tanítás)

Június

Jún. 4.Nemzeti összetartozás napja
Jún. 5-8.Osztályozó vizsgák
Jún. 7.Német nyelvi alapvizsga
Jún. 3. (5 órás)/ Jún 5. (13 órás)Neolatin-angol nyelvi alapvizsgák írásbeli
Jún. 4. (5 órás) /Jún 6. (13 órás)Neolatin-angol nyelvi alapvizsga szóbeli
Jún. 10. 900 – 130010.b nyelvi vizsga (neolatin nyelvek)
Jún. 13-14.Német nyelvi alapvizsga szóbeli
Jún 10.Alsó tagozatos szülői értekezlet az erdei iskoláról
Jún. 17-19.Erdei iskola (alsó tagozat és a 6. évfolyam)
Jún. 17-19.5. és 8. évfolyam kirándulások
Jún. 20. 11008. osztályosok ballagása
Jún. 21.TANÍTÁS NÉLKÜLI MUKANAP osztályozó értekezletek
Június 17- július 03.Középszintű szóbeli érettségi vizsgák (előrehozott, 12.a, 12.b)
Jún. 28. 1000Tanévzáró ünnepély
Jún. 26 -28.Gimnáziumi beiratkozás
Jún. 26-27.Iskola kóstolgató
Júl. 1. 900Tanévzáró tantestületi értekezlet