Közösségi szolgálat

A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 6. §-a alapján az érettségi vizsgák megkezdésének feltétele 50 óra közösségi szolgálat elvégzésének igazolása.

Az 50 óra elvégzésére ajánlunk diákjainknak különböző intézményeket honlapunkon.A diákok ‒ a szülőkkel, tanárokkal való egyeztetés alapján ‒ maguk választhatják ki az általuk végzendő tevékenységeket részben az iskola által megszervezett, részben a maguk által javasolt, az iskola által pedig elfogadott tevékenységek közül.

A következő tevékenységi területek jönnek szóba:

a) egészségügyi,b) szociális és jótékonysági,c) oktatási, d) kulturális és közösségi,e) környezet- és természetvédelmi, f) polgári- és katasztrófavédelmi,g) közös sport és szabadidős tevékenység óvodáskorú, sajátos nevelési igényű gyermekekkel, idős emberekkel.

1. Bármelyik évfolyamon elvégezhető közösségi szolgálat ajánlott helyszínei:
(A DIÁK SZERVEZI MEG MAGÁNAK, LEGFELJEBB 15 ÓRA)

AKTUÁLIS LEHETŐSÉGEK:

• Jégkorongos sportrendezvények szervezése és lebonyolítása

Jelentkezni lehet az onkentes@icehockey.hu e-mail-címen.

A Magyarországi Németek Országos Önkormányzatának célja, hogy a német nemzetiségi középiskolák diákjai betekintést nyerhessenek egy német nemzetiségi önkormányzat, egyesület működésébe, és ezáltal kedvet kaphassanak a későbbi aktívabb közösségi szerepvállaláshoz.

• TANTUdSZ: Részletek a honlapon. Jelentkezés Karacs Zsuzsanna igazgatónőnél.

2. A 10. évfolyam során az iskola szervezésében zajló közösségi szolgálat helyszínei:

(AZ ISKOLA SZERVEZI MEG, A DIÁK VÁLASZTHAT A MEGJELÖLT INTÉZMÉNYEK KÖZÜL)

Iskolánk pedagógiai programja alapján elsők között az országban már a 2010/11-es tanévtől szervezünk tanulóinknak közösségi szolgálatot, melynek elvégzése a 10. évfolyamon követelmény. Ennek során 35 órát teljesítenek diákjaink.

A fennmaradó 15 óra helyszínét a diák választja meg, de ehhez is talál ötleteket itt a honlapon.

KIEMELT INTÉZMÉNYEINK

• Down Alapítvány – Zágrábi utcai Gondozóház
  • Gyengénlátók Általános Iskolája és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézménye és Diákotthona
  • Fekete István Általános Iskola és Előkészítő Szakiskola
  • Magyarmecskei Általános Iskola
  • Pető András Főiskola Gyakorló Általános Iskola és Kollégium
  • Pető András Főiskola Gyakorló Óvodája
  • Vakok Batthyány László Római Katolikus Gyermekotthona Óvodája és Általános Iskolája

AKIK MÁR PRÓBÁLTÁK…

Diákjaink beszámolói az iskola által szervezett közösségi szolgálatról:

Elek Renáta 12. a – Pető András Főiskola Gyakorló Óvodája

Ferenczy Kata 12.b –  Down Alapítvány – Zágrábi utcai Gondozóház

Kuslits Júlia 12.b –   Fekete István Általános Iskola és Előkészítő Szakiskola

Mire van szükség a befogadó intézményben?

• jelentkezési lap (Csak akkor van rá szükség, ha a befogadó intézmény kéri.)
  • közösségi szolgálati napló (füzetke, amit 9. osztályban kiosztunk)Nyomtatványboltban megvásárolható, vagy letölthető a http://kozossegi.ofi.hu/Contents/ShowContentByTitle?title=Let%C3%B6lt%C3%A9sek oldalon.
  • intézményi szerződés (Csak akkor van rá szükség, ha a befogadó intézmény kéri.)
  • orvosi igazolás (Csak akkor van rá szükség, ha a befogadó intézmény kéri.)

Iskolánkban a közösségi szolgálat felelőse Agócs Orsolya tanárnő. Kérdésekkel lehet hozzá fordulni személyesen vagy az agocs.orsolya@tamasiaroniskola.hu e-mail-címen.