DEUTSCHES SPRACHDIPLOM II. – 2026

Iskolánk német nemzetiségi osztályának diákjai a 12. évfolyamon teszik le a DSDII -nyelvvizsgát. Az ötéves német nyelvi tanulmányaik méltó befejezése ez a nemzetközi nyelvi diploma. A vizsga két részből áll (írásbeli és szóbeli) és a tanév első felében kerül megrendezésre (november-december). Az eredmények februárban érkeztek meg Németországból, ahol az írásbeli vizsgarészt javítják. A 12.A osztályból 29 diák szerezte meg a DSDII nyelvvizsgát: 20 fő C1 (felsőfokú) és 9 fő B2 (középfokú) vizsgaeredménnyel rendelkezik; ez lehetővé teszi számukra az egyetemi tanulmányokat bármely német felsőoktatási intézményben.

Április 21.-én vehettük át a Német Nagykövetség Rezidenciáján, ünnepélyes keretek között a nyelvi diplomákat. A 12.A osztályt Sztariné Kovács Andrea és Dancs Zoltán képviselte.

Köszönjük szépen Tóthné Melcher Kerstin Tanárnő és valamennyi német szakos Kolléga munkáját.

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Tamásis diákok az ORF kismartoni stúdiójában

Iskolánk 10.a osztályos diákjai az osztálykirándulásuk során látogatást tettek az ORF kismartoni stúdiójában és jó hírét vitték a Tamásinak. Köszönjük a diákoknak, valamint Tóth-Fischer Beáta és Varga Gergely pedagógusoknak is a szervezést.

A látogatásról készült cikk itt megtekinthető: https://volksgruppen.orf.at/magyarok/stories/3353110/

Valamint az esemény facebook bejegyzése: https://www.facebook.com/orf.magyarok.at/posts/pfbid02AbXqiYC9ZoikwdPXVVdeoY32PTUP4ixwN7pWG5Yd3A6BXBaz1ze6VgZEXXk1Ku5wl

Idegen nyelvet tudni csodajó!

Csodajó –csodálatos – wunderbar a neve a német nyelv fesztiváljának, melynek keretében április 3-án a 11.a osztály diákjai a budaörsi Bleyer Jakab Helytörténeti Gyűjtemény „Heimatmuseum”-ban előadásokon, múzeumlátogatáson és történelmi sétán vettek részt. Hasznos ismereteket szerezhettünk nemcsak régi korok természettudatos életmódjáról, hanem a magyar-német rajzfilmes együttműködésről is. Dancs Zoli segítségével még Pumuckl(i) is testet öltött, és láthatóan jól érezte magát a tájházban. Mindannyian sok új ismerettel gyarapodtunk ezen a csodaszép tavaszi napon.

Német nyelvű disputa verseny – iskolai forduló

2025-ben is megrendezik német nyelven  a Vitázik világ ifjúsága elnevezésű disputaversenyt, melynek iskolai elődöntője és döntője zajlott a múlt héten. 

A versenyen 14 (!) tamásis diák mérte össze tudását, vitakedvét és német kifejezőkészségét. Iskolánkat a következő fordulóban Dudás Júlia (10.a), Kiss Flóra (10.a) képviseli, felkészülésüket a versenyt segítő tanárok ( Varga Gergely, Kálmánné Szilvásy Nóra, Bosits Réka, Véber Brigitta és Vajda Beáta) mellett a tartalékként készülő Solt Réka (9.a)  is segíti.  

Sok sikert a versenyzőknek!

Márton-láda 2024

Eredményesen véget ért a gimisek hagyományos, Márton naphoz kapcsolódó adománygyűjtése, melyet idén is a DÖK szervezett. A képen az adományok elszállítását lebonyolító 11.a-sok láthatók: Szabó Barnabás, Blaskó Benedek, Fogarasi Ferdinánd, Szücs Barnabás, Kökény Konstantin. Köszönet minden résztvevőnek és mindenkinek, aki önkéntesen csatlakozott ehhez a kezdeményzéshez!

Olvassátok a Márton ládát gondozó gyülekezet lelkészének köszönő sorait!

Kedves Szervezők, kedves Tanárok, kedves Diákok!

Szeretném megköszönni a Budapest-Kelenföldi Evangélikus Egyházközség nevében az adomány-gyűjtést. Nagyon jó helyre kerül mindaz a sok mindent, amit összegyűjtöttek/összegyűjtöttetek az utóbbi hetekben. A Márton-ládája adok-kapok ételdoboz 2020 tavasza óta szolgálja a környékünkön élő, nehéz sorsot viselő emberek mindennapjait. Hontalanok, egyedülállók, szegény sorban élők számára óriási segítség minden, amit kapnak. Köszönet érte nektek. Köszönet a kezdeményezésért, és ha bármikor erre járnak/jártok (Bocskai út 10, 1114 Bp), tegyétek be az adományaitokat a ládába. Van, hogy egy müzliszelet, egy szendvics is számít. Közös társadalmi ügyünk irgalmasnak lenni egy irgalmatlan világ kellős közepén.

Köszönettel, Isten gazdag áldását kérve életükre, életetekre!

Áldott ádventet és békés ünnepeket kívánok, szeretettel, Gáncs Tamás, parókus lelkész  

Terményünnep – 2024

Szeptember 29-én, vasárnap reggel 9 órától szeretettel várunk minden érdeklődő szülőt és diákot a svábhegyi Terményünnepen a Diana parkban.
A rendezvényen iskolánk sváb kórusa is fellép majd.
A részletekről Rózsavölgyi Virág tanárnőnél lehet érdeklődni.

Szeptemberfeszt a Svábhegyen

Iskolánk 9.n és 9.a osztályos tanulói szeptember 13-án este a svábhegyi Szeptemberfeszten vettek részt.

A 12. kerületi Német Nemzetiségi Önkormányzat által szervezett háromnapos rendezvény első estéjén tanulóink egy sváb táncház keretein belül ismerkedhettek meg a sváb népzene és néptánc hagyományos elemeivel. Az este során a sváb dallamokról a Die Eber Kapelle gondoskodott.

Az este második felében sváb és bajor kolbászkülönlegességeket is megkóstoltak diákjaink.

A programra tanulóinkat Sziklai Adrienn és Rózsavölgyi Virág tanárnők kísérték el.