Darts Matek Országos Csapatverseny döntő 2026

Darts Matek Országos Csapatverseny regionális döntőjében a 8.a osztály csapata 3. helyezést ért el, míg a 4. osztályosok a 4. helyen végeztek, és ennek a szép eredménynek köszönhetően mindkét csapat bejutott az országos döntőbe, ahol a 8. osztályosok 8., míg a 4. osztályosok 20. helyezést értek el.

Gratulálunk Barrios-Villela Milán, Bikki Ágost, Kerekes Balázs és Turbucz Bertalan 8. a osztályos tanulóknak, valamint Baráth Dávid Benett, Sinka Levente ésTurbucz Sebestyén 4.a, illetve Szarka Sebestyén 4. b osztályos tanulóknak a kiemelkedő eredményhez.

Szabadidős programok

A héten iskolánk két tartalmas és közösségépítő szabadidős programon is örömmel vett részt.

Az „Előzd meg a Fogaskerekűt!” rendezvényen közel 200 fő – tanulók, szülők és pedagógusok – képviselte intézményünket. A résztvevők a kellemes, napfényes időben, jó hangulatban teljesítették a 6 kilométeres túraútvonalat. A program nemcsak sportolási lehetőséget kínált, hanem közösségünk összetartozását is tovább erősítette.

Köszönjük minden résztvevőnek!  

                                                                                 

A hét másik fontos eseménye a „Hospice Nárcisz Futás” volt, amelyen iskolánk mintegy 50 fővel vett részt. A rendezvény különleges üzenetet hordozott: az indulók jelenlétükkel és részvételükkel fejezték ki együttérzésüket beteg társaik iránt, valamint támogatásukat és segítő szándékukat. Büszkék vagyunk arra, hogy diákjaink és kísérőik ilyen nemes ügy mellé álltak.

Köszönet illeti Fülöp Júlia, Cifka Katalin, Kishalmi Edit, Ivanyik Kitti, Fülöpné Komáromi Szilvia, Szécsényiné Balogh Ágnes alsó tagozatos pedagógusokat akik segítettek a program megszervezésében. Köszönjük a segítő hozzáállásukat, amellyel nemcsak a közösségi élményeket gazdagítják, hanem aktív részvételükkel hozzájárulnak iskolánk jó hírének öregbítéséhez.

Dallal élni jó! 2026

A Tamási Gyermekkara első alkalommal vett részt a Szent Imre Gimnáziumban évről évre megrendezett fővárosi szintű találkozón, melyet a KÓTA Ifjúsági Énekkari és Zenepedagógiai Szakbizottsága szervez általános iskolai kórusok számára. A hangverseny nagyszerű lehetőséget nyújt a korosztálynak a megmutatkozásra, ismerkedésre, tanulásra és egymás jó hírének öregbítésére.

A szülőktől és karnagy kollégáktól kapott visszajelzések arról adnak hírt, hogy tamásis Gyermekkórusunk szép pillanatokat szerzett közönségünknek. Sokaknak feltűnt a kórus „alaposan kidolgozott, sokoldalú műsora”, a „szeretetteljes együttműködés” és az „extra gyönyörű hangszín” a szereplésünkön. Belőlem is valódi csodálatot váltott ki a gyerekek fegyelmezett, figyelmes közönségként való részvétele és a maximális, egészséges koncentrációjuk is az énekelt művek minden részletére. Rendkívül hasznos, kulturális fejlesztő hatású ilyen találkozókon részt vennünk: az egymásra figyelés és az egymástól tanulás valódi versenyhelyzetet teremt még úgy is, hogy egyébként ez nem volt helyezéssel járó megmérettetés.

A találkozóról Thaler Tamás készített nagyszerű képeket, ő hosszú évek a KÓTA rendezvényeinek hivatalos fényképésze, kiváló érzékkel dolgozik a kórushangversenyek dokumentálásán. Örülök, hogy most rólunk is sok kedves fotó készült.

TÁvirat diákújság 2026. áprilisi száma

Megjelent a diákújság legújabb száma, amely ITT letölthető, lejjebb lapozgatható.

DEUTSCHES SPRACHDIPLOM II. – 2026

Iskolánk német nemzetiségi osztályának diákjai a 12. évfolyamon teszik le a DSDII -nyelvvizsgát. Az ötéves német nyelvi tanulmányaik méltó befejezése ez a nemzetközi nyelvi diploma. A vizsga két részből áll (írásbeli és szóbeli) és a tanév első felében kerül megrendezésre (november-december). Az eredmények februárban érkeztek meg Németországból, ahol az írásbeli vizsgarészt javítják. A 12.A osztályból 29 diák szerezte meg a DSDII nyelvvizsgát: 20 fő C1 (felsőfokú) és 9 fő B2 (középfokú) vizsgaeredménnyel rendelkezik; ez lehetővé teszi számukra az egyetemi tanulmányokat bármely német felsőoktatási intézményben.

Április 21.-én vehettük át a Német Nagykövetség Rezidenciáján, ünnepélyes keretek között a nyelvi diplomákat. A 12.A osztályt Sztariné Kovács Andrea és Dancs Zoltán képviselte.

Köszönjük szépen Tóthné Melcher Kerstin Tanárnő és valamennyi német szakos Kolléga munkáját.

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Tamásis diákok az ORF kismartoni stúdiójában

Iskolánk 10.a osztályos diákjai az osztálykirándulásuk során látogatást tettek az ORF kismartoni stúdiójában és jó hírét vitték a Tamásinak. Köszönjük a diákoknak, valamint Tóth-Fischer Beáta és Varga Gergely pedagógusoknak is a szervezést.

A látogatásról készült cikk itt megtekinthető: https://volksgruppen.orf.at/magyarok/stories/3353110/

Valamint az esemény facebook bejegyzése: https://www.facebook.com/orf.magyarok.at/posts/pfbid02AbXqiYC9ZoikwdPXVVdeoY32PTUP4ixwN7pWG5Yd3A6BXBaz1ze6VgZEXXk1Ku5wl