Jugend debattiert in Mittel- Ost- und Südosteuropa, Schulfinale Tamási 2022. 02. 09.

Az idén is megrendeztük a Jugend debattiert német nyelvű nemzetközi vitaverseny iskolai döntéjét, amelyben diákjaink arról vitatkoztak, hogy betiltsák-e az Európai Unió területén a rövid távú repülőutakat. (Sollen in der EU Kurzstreckenflüge verboten werden?) A pro és kontra oldal képviselői környezetvédelmi, gazdasági, társadalmi érvekkel igyekeztek a saját álláspontjukról meggyőzni egymást, a zsűrit és a közönséget. A tartalmas és izgalmas vita után a zsűrinek igen nehéz helyzetben kellett meghozni a döntését arról, hogy kik képviselhetik iskolánkat a vitaverseny országos fordulóin. A döntő négy résztvevője közül (Mészáros Bálint 11. A, Nagy Nóra Natália 10. A, Sinkó Eszter 11. A, Szilasi Gáspár 9. A) végül Nagy Nóra Natália és Sinkó Eszter jutott tovább, míg Szilasi Gáspár tartalék versenyző lett. Gratulálunk mindegyikük teljesítményéhez!

Köszönjük a verseny zsűrijének (Vajda Beáta tanárnő, Götz Ádám iskolánk egykori tanulója, Kelemen Márk 11. A, Gyebnár Márton és Hutter Róber 12. A) az igazságos, pártatlan döntést; a diákönkormányzatnak (Avar Benedek és Vörös Simon 9. A) az esemény fényképes dokumentálását, valamint Varga Gergely tanár úrnak a verseny levezetését!

A továbbjutott diákjainknak sok sikert kívánunk az elkövetkezendő versenyekre!