A 2021. év jelmondata: „A víz érték! Becsüld meg!”

Március 22. a Víz Világnapja! Ennek apropójából a gyerekekkel olyan aktuális problémáról beszélgettünk, ami a 21. század egyik legnagyobb kihívása: hogyan lehet elegendő tiszta vizet biztosítani mindenki számára.  

Napjainkban a víz óriási veszélynek van kitéve, az egyre növekvő népesség, az ipar és a mezőgazdaság mohó vízigénye, valamint az egyre súlyosbodó klímaváltozás miatt. 

A tiszta és a megfelelő mennyiségű ivóvíz nem természetes adottság, hanem olyan érték, amelyet meg kell becsülni. Számtalan lehetőség van a takarékos vízhasználatra a háztartásokban is. Jelenünk és az eljövendő generációk sorsa azon múlik, hogy miként gazdálkodunk a Földön meglévő vízkészleteinkkel, hogyan óvjuk és hasznosítjuk vizeinket. 

Ötödikes diákjaink ehhez a témához kapcsolódva készítették el alkotásaikat rajz órán.

A rajzok a honlap oldalsó sávján (mobilon lejjebb görgetve) találhatóak.