SchulBrücke für die Zukunft Europas, Weimar 2021

A SchulBrücke projekthét egy nemzetközi kezdeményezés, amelynek célja, hogy európai iskolák tanulóit összehozza, hogy közösen gondolkozzanak az Európa jövőjét meghatározó kérdésekről. A program megálmodója és motorja Dr. Frithjof Reinhardt, aki azt a célt tűzte ki maga elé, hogy segít abba, hogy a diákok jobban megismerjék egymás szokásait, kultúráját és országait, és ennek a tudásnak a segítségével hidakat építsenek keresztül-kasul a kontinensen. A Tamási Áron Általános Iskola, Gimnázium és Német Nemzetiségi Gimnázium tanulói 2015 óta vesznek részt a SchulBrückén, Magyarországról egyedüli iskolaként. Az elmúlt évek során sok maradandó élménnyel, szoros barátsággal és sokfelé hasznosítható ismeretekkel gazdagodtak.

A beszámoló többi része ITT olvasható.