Terményünnep és Szüreti Mulatság a Svábhegyen – 2023

Iskolánk sváb énekkara két fellépéssel nyitotta az idei tanévet.

Kórusunk szeptember 24-én, vasárnap a XII. kerületi Német Nemzetiségi Önkormányzat által szervezett terményünnepen lépett fel. Az ünnepség programját (kenyérszentelő szentmise, vásár, kézműves foglalkozás, bor- és mustkóstolás stb.) egy német nemzetiségi műsor nyitotta, amelynek iskolánk sváb kórusa több éve állandó résztvevője.

Szeptember 29-én, pénteken délután a Kadarka Kör szüreti mulatságára látogatott el az énekkar. Az ünnepi megnyitón három sváb népdallal szerepeltek tanulóink.

Köszönjük a szereplést a kórustagoknak: Csaba Enikő (9.a), Dalmadi Brigitta (9.n), Debreczeni Lora (9.a), Kiss Flóra (9.a), Kovács Hanna (9.a), Ruttner Elza (9.a)! Köszönjük továbbá a kórusvezető tanároknak, Opánszki Dávidnak és Rózsavölgyi Virágnak a felkészítést!