TERMÉSZETTUDOMÁNYOS NAPOK

2024. április 22-26

A Fenntarthatósági Témahéthez kapcsolódóan idén április 22-26 között került megrendezésre iskolánkban a természettudományos hét. A tanulók interaktív előadásokon vehettek részt magyar, illetve német nyelven, amelyeken a fenntartható építkezés, vadvédelem, illetve közlekedés, valamint a klímaváltozás kérdését vizsgálták. Kirándultak a természetben; ellátogattak a Fővárosi Állatkert (video), a BKK, a meteorológiai szolgálat és az Igazságügyi Minisztérium tematikus napjára; a szünetekben pedig kipróbálhatták az ÖKO büfét. A tanulók csoportmunkában játékos feladatokat oldottak meg, illetve miniprojekteken dolgoztak, melyek közül a legjobb alkotások az iskola aulájában tekinthetőek meg. A tematikus héttel kiemelt célunk a természettudományok népszerűsítése volt.