DEUTSCHES SPRACHDIPLOM II. – 2026

Iskolánk német nemzetiségi osztályának diákjai a 12. évfolyamon teszik le a DSDII -nyelvvizsgát. Az ötéves német nyelvi tanulmányaik méltó befejezése ez a nemzetközi nyelvi diploma. A vizsga két részből áll (írásbeli és szóbeli) és a tanév első felében kerül megrendezésre (november-december). Az eredmények februárban érkeztek meg Németországból, ahol az írásbeli vizsgarészt javítják. A 12.A osztályból 29 diák szerezte meg a DSDII nyelvvizsgát: 20 fő C1 (felsőfokú) és 9 fő B2 (középfokú) vizsgaeredménnyel rendelkezik; ez lehetővé teszi számukra az egyetemi tanulmányokat bármely német felsőoktatási intézményben.

Április 21.-én vehettük át a Német Nagykövetség Rezidenciáján, ünnepélyes keretek között a nyelvi diplomákat. A 12.A osztályt Sztariné Kovács Andrea és Dancs Zoltán képviselte.

Köszönjük szépen Tóthné Melcher Kerstin Tanárnő és valamennyi német szakos Kolléga munkáját.

Gratulálunk a szép eredményekhez!